loader-img
loader-img-2
به همت انتشارات علمی و فرهنگی شکل گرفت: مهمانی علمی و فرهنگی در سیستان و بلوچستان

هزار و صد جلد از محصولات منتشر شده توسط موسسه انتشارات علمی و فرهنگی به منظور توانمندسازی مدارس و کتابخانه‌های استان سیستان و بلوچستان و در قالب کمک به کمپین موسسه دست‌یاری به دشتیاری به این منطقه ارسال شد.
شهرستان دشتیاری در جنوب استان سیستان و بلوچستان است و از جنوب با دریای عمان از شمال با شهرستان راسک از شرق با پاکستان و از غرب با شهرستان چابهار همسایه است. این منطقه بزرگترین منطقه محروم در استان سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر با همکاری موسسات مردم نهاد و خیرین در حال توانمند شدن بنیه آموزشی است.
طاهره مرادی مدیر اجرایی موسسه مردم نهاد« دست یاری به دشت‌یاری» همزمان با دریافت کتابهای موسسه انتشارات علمی و فرهنگی و برخی دیگر از موسسات درباره این منطقه و نیز موسسه خود در سخنانی عنوان داشت: موسسه « دست یاری به دشتیاری» یکی از سمن‌های فعال در زمینه محرومیت‌زدایی فرهنگی از منطقه دشتیاری از توابع منطقه چابهار در استان سیستان و بلوچستان است که تاکنون موفق به احداث هشت مدرسه در این منطقه شده و 10 مدرسه را نیز در دست ساخت دارد.
وی افزود: منطقه دشتیاری را می‌توان یکی از بزرگترین مناطق محروم در کشور دانست که با سی هزار دانش‌آموز کمترین سرانه برخورداری از امکانات آموزشی را در کشور داراست.
مرادی افزود: کمپین دست‌یاری به دشتیاری نیز با هدف جمع‌آوری کتاب برای کتابخانه‌های این منطقه برگزار شد که در ایام شیوع کرونا با توجه به تعطیلی مدارس نیاز به آنها بیش از پیش حس شده بود و خود دانش آموزان نیز تقاضای زیادی در این زمینه داشتند.
وی ادامه داد: در قالب این کمپین حدود 3800 جلد کتاب برای کودکان این منطقه گردآوری شد که بیش از هزار و صد جلد از آن توسط انتشارات علمی و فرهنگی تامین شد و این آثار با توجه به پایان کمپین به این منطقه ارسال شده است.
لازم به یادآوری است کتاب‌های ارسالی از سوی انتشارات علمی و فرهنگی در قالب برگزیده‌ای از آثار منتشر شده برای مخاطبان کودک و نوجوان در این موسسه و در راستای انجام مسئولیت اجتماعی این موسسه انتخاب شده است.
انتشارات علمی و فرهنگی پیش از این بسته‌های کتابی را نیز برای ارتقاء سطح مطالعه به مدرسه کودکان مهاجر افغانستانی در تهران و نیز کادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری و میلاد تهران اهدا کرده بود.

 

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی