loader-img
loader-img-2
چاپ سوم کتاب «دلایلی برای زنده ماندن» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب دلایلی برای زنده ماندن اثر مت هیگ با ترجمه‌ی گیتا گرکانی برای سومین بار تجدید چاپ شد.

مت هیگ نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی در 24سالگی به افسردگی شدیدی مبتلا شده بود اما توانست آن را پشت سر بگذارد. این اثر حاصل مبارزه‌ی او با افسردگی و اضطراب شدیدی است که نزدیک بود او را از پای در آورد؛ اثری کوتاه، صریح و مثبت درباره‌ی برخورد درست با بحران‌های روحی و لذت بردن از زندگی.

این کتاب برای کسانی است که فکر می‌کنند خودشان یا اطرافیانشان به آخر خط رسیده‌اند. خواندن این کتاب به این افراد کمک خواهد کرد تا راه و رسم لذت بردن از بودنشان را بیاموزند.

در بخشی از این کتاب آمده است:

«می‌دانید،‌ من داشتم می‌مردم. یا دیوانه می‌شدم.

امکان نداشت هنوز اینجا باشم. گاهی شک می‌کردم حتی بتوانم ده دقیقه‌ی دیگر دوام بیاورم. و فکر  این که آن‌قدر سالم و بااعتمادبه‌نفس بمانم که این‌طور درباره‌اش بنویسم دورازذهن‌تر از آن بود که باورپذیر باشد. یکی از نشانه‌های کلیدی افسردگی ندیدن هیچ امیدی است. هیچ آینده‌ای. دور از تونلی که در انتهای آن روشنایی است، انگار هر دو سر تونل بسته شده،‌ و شما داخل آن هستید. [...] پس همین موقعیت که این کتاب وجود دارد ثابت می‌کند افسردگی دروغ می‌گوید. افسردگی باعث می‌شود به چیزهایی فکر کنید که اشتباهند. اما خود افسردگی دروغ نیست. این واقعی‌ترین چیزی است که در عمرم تجربه کرده‌ام».

دلایلی برای زنده ماندن اثر مت هیگ از سوی انتشارات علمی و فرهنگی برای سومین بار تجدید چاپ شده و در 1000 نسخه و با قیمت 32 هزار تومان روانه‌ی بازار کتاب می‌شود.

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی