loader-img
loader-img-2
در انتشارات علمی و فرهنگی انجام شد: انتشار مقدمه کمبریج بر چخوف

به گزارش روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی کتاب « کمبریج بر چخوف» اثر جیمز.‌ن.لوئلین را با ترجمه سعید درودی منتشر کرد.
این کتاب گزارشی سرگرم‌کننده و جذاب از زندگی آنتوان چخوف نمایشنامه‌نویس و نویسنده شهیر روسیه و وضعیت کشور محل زیست او در زمان حیات ارائه می‌دهد.
لوئین در این کتاب سعی کرده چخوف را به عنوان یک نویسنده جذاب و فریبنده از زوایای مختلفی به مخاطب خود معرفی کند و در کنار آن داستان‌ها و نمایشنامه‌های او و سیر تکاملی نثر وی را نیز به طور مفصل مورد نقد و بررسی خود قرار دهد.
این اثر همچنین ضمن دقت در پیشرفت حرفه‌ای چخوف در مقام یک نمایشنامه نویس، واریته‌های تک پرده‌ای و آثار اولیه او را نیز بررسی و به تجزیه و تحلیل پرده به پرده و دقیق برخی از مهمترین آثار نمایشی او از جمله مرغ دریایی، دایی وانیا و باغ آلبالو پرداخته است.
کتاب در فصول مختلف خود زندگی و زمینه‌های زیستی چخوف را مورد بررسی قرار داده و در ادامه موقعیت‌های مورد استفاده وی در تالیف داستان‌ها و نمایشنامه‌های اولیه و متاخرش را در فصول مجزا بررسی کرده است.
جیمز لوئین استاد زبان انگلیسی در دانشگاه تگزاس و مدرس درسی با عنوان شکسپیر  در این دانشگاه است. وی همچنین در مجموعه مت.ن نمایشنامه‌ای منتشر شده در کمبریج اثر باغ آلبالو چخوف را تدوین کرده است. همچنین کتاب رمئو و ژولیت را نیز در همان مجموعه ویرایش کرده است. وی همچنین بر اجرای 25 نمایشنامه شکسپیر و برخی از آثار مهم چخوف در سمت کارگردانی، بازیگری و.... نظارت داشته است.
این کتاب در 384 صفحه با قیمت 45 هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.

 

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی