loader-img
loader-img-2
کلاه سیاه و جادوی قهرمانان شاهنامه منتشر شد

کتاب «کلاه‌ سیاه و جادوی قهرمانان شاهنامه» از نشر پرنده‌ی آبی, یکی از تازه‌ترین کتاب‌های است که منتشر شده. این اثر داستانی را الهام مزارعی با موضوع جنگ، اسارات، تأثیرات جنگ بر روی کودکان، خیال‌پردازی، ترس، کودکان اوتیسم، بازی‌های جنگی و... نوشته است؛ انتشارات پرنده‌ی آبی (واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی) هم آن را در سال 1400، در قطع رقعی و در 48 صفحه با قیمت 24 هزار تومان و در شمارگان 500 نسخه به چاپ رسانده است. امیرهوشنگ معین نیز تصویرسازی کتاب را بر عهده داشته‌ است.

در کلاه سیاه و جادوی قهرمانان شاهنامه، که مناسب گروه سنی «ج» است، تلاش شده تأثیرات مخرب جنگ، مشکلات و تخیلات کودکان اوتیسم و تأثیرات بازی‌های کامپیوتری با محوریت جنگ بر روی زندگی و روزمرگی کودکان به خوبی تصویر شود.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: فرمانده که با چشمان گشاد و ترسناکش زل زده به روستا، قاه قاه می‌خندد و می‌گوید: «اومدیم که فتح کنیم!». کلاه سیاه را روی سرش می‌کشد.

دورتادورش یک عالَم سرباز، اسلحه‌هایشان را بالا می‌برند و فریاد می‌زنند: «مرحبا! مرحبا!» فرمانده اسلحه‌اش را بالا می‌برد. همه سکوت می‌کنند. می‌گوید: «تمام این سرزمین از غرب تا شرق زیر چکمه‌ی شماست.» با خود می‌گویم: ای وای، باید کاری کنم، قاعده‌ی بازی دارد از دستم در می‌رود.

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی