loader-img
loader-img-2
اثری تازه از احمدرضا احمدی برای کودکان منتشر شد

 پسرک، خواب، بیداری عنوان کتاب تازه‌جاپی از نشر پرنده‌ی آبی است. این اثر داستانی تخیلی‌ و فانتزی را احمدرضا احمدی برای گروه سنی الف و ب نوشته است و انتشارات پرنده‌ی آبی (واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی) آن را چاپ کرده است. پرندۀ آبی چاپ نخست پسرک، خواب، بیداری در سال  1400 را با قطع رحلی و قیمت 60 هزارتومان، در 32 صفحه و شمارگان 1000 به چاپ رسانده است. در اثر تازۀ احمدرضا احمدی برای کودکان، نوشین خائفی ‌اشکذری نیز تصویرسازی کتاب را بر عهده داشته‌ است. 


احمدرضا احمدی از پُرکارترین شاعران معاصر است که با ادبیات فارسی کهن و نو آشنایی عمیق دارد و در سال‌های گذشته دفاتر شعر بسیاری از او به چاپ رسیده است.  مخاطبان احمدرضا احمدی او را بیشتر با آثارش برای بزرگسالان می‌شناسند، ولی باید توجه داشت که وی آثار داستانی و شعری در ادبیات کودک و نوجوان در زمینۀ داستان نیز دارد مثلاً از دیگر آثار احمدرضا احمدی که پیشتر برای کودکان نوشته شده است و در انتشارات علمی‌ و فرهنگی (پرنده آبی) به چاپ رسیده، می‌توان به تکه ابر، شاخه نرگس، حوض کوچک، قایق کوچک، کبوتر و ساعت در سال‌های دورتر اشاره کرد. گفتنی است که احمدی در همکاری دیگری با پرندۀ آبی در سال 1400، همزمان کتاب شاعر و گل‌ها را نیز برای کودکان منتشر کرده است.

آثار احمدرضا احمدی در حوزۀ کودکان مخاطبان خاص خود را دارید. در این دست آثار وجه انتزاعی و شعرگونگی ویژگی و درون‌مایۀ اصلی به شمار می‌رود. در پسرک، خواب، بیداری نیز در دنبالۀ این ویژگی مشترک آثار، رؤیاهای کودکان به تصویر کشیده می‌شود و اینکه آنان چگونه آرزوی تحقق‌بخشیدن به این آرزوها را دارند؛ آرزوهایی مثل داشتن دوچرخه، برف‌بازی، بارگشتن پدر از سفر و یا چیزهایی شبیه به این که می‌تواند رؤیاهای هر بچه‌ای باشد.


در بخشی از پسرک، خواب، بیداری می‌خوانیم: مادر پسرک می‌گوید، پسرم هرچه را شب در خواب می‌بیند، همان اتفاق روز بعد در واقعیت رخ می‌دهد. پسرک همیشه آرزو داشت یک دوچرخه داشته باشد. شب خوابش را دید. صبح که از خواب بیدار شد دید که یک دوچرخه پشت در اتاق اوست.

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی