loader-img
loader-img-2
یک کتاب متفاوت از پیاده روی اربعین

این اثر روایتی است مستند و داستانی از شروع حرکت کاروان خدام موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) از قم تا کربلا که نویسنده تمامی اتفاقات این موکب را با قلمی زیبا و جذاب به تصویر کشیده است.
 
موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) که از سال 1393 تاسیس و در کربلای معلی استقرار پیدا کرده است، هر ساله با خدمات‌رسانی به ده‌ها هزار نفر از زائران سیدالشهداء(ع) توانسته است نقش به سزایی در راهپیمایی عظیم اربعین‌حسینی ایفا کند. نزدیک به نیمی از فضا و زیرساخت‌های این موکب در اختیار خواهران زائر بوده و به همین منظور خواهران خادم به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمت به زائران سیدالشهداء(ع) هستند. به نگارش در آوردن اتفاقات بخش بانوان این موکب حسینی هم میتواند به زوایای کمتر دیده شده این حرکت جهانی بپردازد هم می‌تواند نقش بانوان و خدمت گذاری آنها به زائرین حضرت سیدالشهدا را به تصویر بکشاند و ماندگار کند.
 
این کتاب با قلمی شیوا و روایتی داستانی به نگارش در آمده که می‌تواند خواننده را در بخش‌های مختلف این موکب با خود همراه کند و گاهی بخنداند و گاهی اشکش را سرازیر کند. در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: «نرگس باندهای سفید را از روی زخم‌های پاهای کوچکش باز می‌کند. دخترک چشم‌هایش را می‌بندد و رویش را برمی‌گرداند سمت من. می‌گوید: «پاهام از دمپایی می‌زد بیرون. هی می‌زند بیرون. انگشت‌هام کشید روی زمین. زمین هم داغ بود. باند را چند دور روی تاول‌های پا می‌پیچاند و گره‌اش را محکم می‌کند. دست روی باندها می‌کشم. نمی‌دانم دلم می‌خواهد بچه‌های خودم جای اینها باشند یا نه! شرمنده‌ پاهای کوچکی هستم که کسی روی تاول‌های‌شان را نبست و قربان‌صدقه‌ی زخم‌های‌شان نرفت...»
 
چاپ دوم کتاب «اهالی اینجا» روزنوشت‌هایی از بخش بانوان موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) در کربلای‌معلی به قلم زهرا آقازاده نژاد در قطع رقعی و 172 صفحه توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی