loader-img
loader-img-2
چهره «زن امروزی» را در «لذات فلسفه» ویل دورانت ببینید

به گزارش روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب «لذات فلسفه» نوشته «ویل دورانت» و ترجمه «عباس زریاب خوئی» به چاپ سی و چهارم رسید.

کتاب لذات فلسفه شامل 9 بخش و 24 فصل است. «جاذبه فلسفه» عنوان فصل اول از بخش نخست کتاب است و نویسنده بعد از گذر این بخش به بیان چیستی حقیقت در قالب فصل دوم کتاب پرداخته است.

«مسائل مربوط به اخلاق»، «عشق»، «مردان و زنان»، «سقوط زناشویی»، «در ستایش آزادی»، «آیا دموکراسی شکست خورده است»  و «درباره مرگ و زندگی» از عناوین فصول بعدی است که خواندن کتاب لذات فلسفه را برای خواننده لذت بخش‌تر کرده است.

ویل دورانت در فصل نهم کتاب خود با عنوان «زن امروزی» به تحلیل زنان روزگار صنعتی شهرهای امروزی و مقایسه آن با زنان دوران گذشته پرداخته است. وی در بخشی از این فصل چنین آورده است: «انقلاب بزرگ فرانسه به مدت کوتاهی آزادی عمومی را وعده داد، کوندورسه در مجلس ملی پیشنهاد کرد که زنان حق رأی داشته باشند و ماری وولستنکرافت حقوق زن را بر حقوق بشر افزود. ولی پس از آنکه پیروزی به پایان رسید و زنان فرانسه نیم میلیون از پسران خود را در راه آزادی فرانسه فدا کردند، معلوم شد که مقصود از آزادی فقط آزادی مردان بود و کلمه آزادی تنها از نظر دستور زبان فرانسه مونث بود....»  

سی و چهارمین چاپ کتاب لذات فلسفه را از فروشگاه‌های انتشارات علمی و فرهنگی و همچنین بخش کتاب سایت انتشارات با قیمت 165000 تومان دریافت و مطالعه کنید.
 

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی