loader-img
loader-img-2
مجموعه شعربازی؛ کودکانه‌هایی به زبان مادری

روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی: کلمات و عباراتی که کودک از بدو تولد می‌شنود و با همین عبارات و کلمات با دنیای اطرافش ارتباط برقرار می‌کند را می‌توان تعریفی ساده از مفهوم زبان مادری دانست.  مهم‌ترین عنصر در هویت بخشی و حفظ میراث فرهنگی یک ملت است. میراثی که در برخی جوامع بواسطه جهانی شدن، مدرنیزاسیون و تهاجم فرهنگی روبه زوال رفته و همین امر موجب شده است هرساله در روزی که به نام روز جهانی زبان مادری نام گرفته، از این میراث ناملموس سخن گفته شود.

بخشی از ارکان زبان مادری را می‌توان در خط به خط داستان‌های عامیانه، شعر و قصه‌های کودکانه‌ای سراغ گرفت که هرچند شانس مکتوب شدن نداشتند اما به عنوان ادبیات عامیانه در زنده نگه‌داشتن فرهنگ توده مردم اثرگذار بودند.

مجموعه شعربازی تصویری شاعرانه از همین ادبیات عامه است که اغلب کودکان ایرانی آن را از زبان مادران‌شان شنیده‌اند. از قصه شیرین «عموزنجیرباف» و داستان‌های شنیدنی «خونه خاله» تا شادی کودکانه با «یه بازی، صدتا خنده« و «لی لی حوضک» مجموعه شعری است که «زهرا موسوی» با زبان مادری برای کودکان خردسال ایران زمین سروده و سعی کرده است با قرار دادن این اشعار کنار نقاشی‌های جذاب «سمیه محمدی» لحظاتی پر از شادی و خنده را برای مخاطبان خردسالش فراهم کند.

این مجموعه کتاب مصور رنگی از سری کتاب‌های «پرنده آبی» بخش کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی است که  با شمارگان 1000 نسخه چاپ و منتشر شده است.

مجموعه شعربازی را می‌توانید از شعب فروشگاهی انتشارات علمی و فرهنگی تهیه نمایید.

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی